Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinelukaszasiaprzyslonecznej6 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
14499 odwiedzin | wpisów: 23, komentarzy: 183, obserwuje: 49

Test kleju do styropianu

autor: lukaszasiaprzyslonecznej6 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Za tydzień zaczynam ocieplać nasz dom, bo w środku trochę piz... ☺ Mury mamy z ytonga i są bardzo równo zrobione,  więc zastanawiałem się na co kleić styropian. Zrobiłem test z klejem w piance i klejem cementowym (na grzebień). Na wszystkich piankach podają, że trzymają 2-3razy mocniej niż tradycyjny klej, jednak w moim teście to sie nie potwierdziło. 100% krycia klejem na grzebień tak trzymało kostkę styropianu, że nie mogłem sobie poradzić z jej oderwaniem. Pianka też mocno trzymała, bo widać, że zerwanie nastąpiło w strukturze styropianu, jednak bardziej przemawia do mnie klej z wora, mimo, że jest z nim więcej roboty. Komentarze (10)
autor:tomasznowak29  dodano: 4 miesiące temu
Jaki Klej zastosujecie?
Odpowiedź do tomasznowak29
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 4 miesiące temu
Dublet Kd Grafit - polski producent, dostępny lokalnie woj. dolnośląskie i opolskie
autor:madic27  dodano: 4 miesiące temu
Witam. Troche dzieny ten test. Jak sie rozprowadzi klej na calej powierzchni to wiadomo ze bedzie lepiej trzymal. Klej na pistolet rozprowadza sie punktowo -mniejsza powierzchnia styku ze sciana. Jakby rozprowadzic klej na calej plycie to bedzie tak samo trzymal jak klej z wora. Klej na pistolet= mniej pracy. Mozna jeszcze dac kolki po 2 na plyte i bedzie git. Pozdrawiam
Odpowiedź do madic27
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 4 miesiące temu
Dlaczego dziwny? Każdy klej został naniesiony w sposób określony przez producenta. Klej z pianki na całej powierzchni płyty? Miliony monet ☺ Wiem, że przy piance jest mniej pracy, bo już jedną elewację robiłem, ale bardziej zależy mi na sile klejenia. Kołkować nie będę.
autor:madic27  dodano: 4 miesiące temu
Klej na pistolet trzyma równiez dobrze jak klej z wora i mnie jest pracy wiec zastanawiam sie czy warto isc w ten z wora jak efekt bedzie podobny.Jesli nie zależy Wam na czasie to poprostu nalezy wybrac ten z wora.
A jak to wychodzi cenowo??
Odpowiedź do madic27
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 4 miesiące temu
Tak normalnie to ponoć ekonomiczniej wychodzi pucha, ale akurat w moim przypadku worek (układy, układziki 😁)
autor:madic27  dodano: 4 miesiące temu
Co jak co ale zawsze kasa wygra😁Pozdrawiam
Tytuł: Klej
autor:jarecki71  dodano: 4 miesiące temu
Powiem tak,nie ważne jaki a jak nakładany. Podstawową zazadą jest zamknięcie powietrza pod płytą a więc po obwodzie i pasek przez środek. Argument za pianą bo kto tak będzie nakładał zwykły.Za pianą przemawia też to że widzę steropian grafit a nie wiem czy znane ci są przygody z połączeniem takiego ze zwykłym klejem i słońcem. Ja robiłem pianą i oczywiście bez kołków (przy takich powierzchniach).
Odpowiedź do jarecki71
autor:lukaszasiaprzyslonecznej6  dodano: 4 miesiące temu
Styropian grafitowy reaguje tak samo na słońce czy go przykleisz na pianke czy klej z wora - to nie ma znaczenia. Problem jest w czasie wiązania kleju cementowego, grafit wystawiony na słońce potrafi zmienić rozmiar i się odspoić od kleju- dlatego ważne są siatki na rusztowaniu. Kolejna rzecz to za szybkie kołkowanie, powinno się kołkować po min. 48h a zazwyczaj jest to robione w kolejnym dniu, bo wszystkim się śpieszy i przy zbyt mocnym dobiciu kołka płyta styropianowa może się odkształcić i odspoić od kleju. Tyle teorii ☺
Ps. Pracuje w branży więc troszki wiem ☺
autor:zabki2015  dodano: 4 miesiące temu
Kleiłem część naszego ocieplenia na klej z pistoletu ma sporo zalet jednak jedną wadę. Producent podaje, że można do kilku minut zrobić korektę ułożenia płyty. Jednak klej jest na tyle elastyczny, że wraca do pierwotnego położenia - aby dobrze ustawić musiałem klinować... Przy kleju z worka problem nie występuje.
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja